Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky Carlos Torano

Charlie Torano, nynější prezident společnosti Toraño Family Cigar Company, byl vychován v doutníkové rodině, jejíž příběh začíná roku 1916 na Kubě. Právě v tomto roce začal jeho pradědeček Carlos pěstovat tabák, postupně se svými bratry podnik rozšiřoval, až do roku 1959, kdy čítal úctyhodných 17 tabákových farem. Po kubánské rovoluci a útěku z Kuby, z důvodu znárodňovaní majetku včetně doutníkových společností, začala rodina s pěstováním v Dominikánské republice. Na své první farmě v La Esperanza přivezli sazenice tabáku a zkušenosti několika generací. V Dominikánské republice musel nejdříve najít pracovní sílu a od úplných začátků je učit pěstování tabáku.  Po zapojení vnuka Carlose se jejich farmy na pěstování tabáku rozšířila i do zamí jako je Nikaragua, Mexiko nebo Ekvádor.

V osmdesátých letech se společnost začala orientovat i na výrobu doutníků. Po mnoho let se rodina Torano soustřeďovala pouze na pěstování tabáku a výrobu doutníků pro jiné značky, změna nastala po roce 1990, kdy se stali producentem doutníků pod vlastní značkou. Míchání a výběr tabáku do jednotlivých doutníkových řad je ovlivněn zkušenostmi z jeho pěstování a díky zkušenostem pěstování v různých zemí, se zde setkáváme nejen s mícháním listů z různých regionů, ale i ostatních zemí.

Charlie vyrůstal v rodině pěstitelů a výrobců doutníků v sedmdesátých a osmdesátých letech, v té době byla doutníková kultura daleko jiná než dnes. Nebyl problém potkat lidi všech generací kouřící dlouhé doutníky. Na ulicích jste potkávali i mladé lidi, dvacetileté nebo třicetileté mladé muže, kteří kouřili doutníky. Dnes jsou doutníky součástí kultury, nebo spíše vlastní subkultury dospělých můžů a žen. S ubývající popularitou doutníků si Charlie myslel, že bude součástí generace, která bude pro značku Torano zlomová, naštěstí se mýlil a doutníky mají své příznivce i dnes.

Po návratu Daniela Ortegy k moci v Nikaragui, se Charlie rozhodl, že svůj tabákový průmysl přenese do Hondurasu. Jeho odvaha a kladení odporu, se vyplatilo a v současné době si mohou kuřáci doutníků stále vychutnávat kvalitní doutníky produkované rodinou Torano nejen v Nikaragui, ale právě i Hondurasu. Společnost Carlos Torano spolupracuje podle Charlieho slov s nejlepšími lidmi v doutníkovém odvětví, zařadil by mezi ně osobnosti jako Carlos Llaca-Torano, Felipe „Master“ Sosa, Bruce „Aussie“ Lewis nebo Jack „Giant“ Torano. Každý z nich se snaží vnést do značky své zkušenosti pro vytvoření jednotlivých doutníkových řad.

Hlavním mottem společnosti je „Udělejte si na kouření doutníků čas“. Mezi doutníky Carlos Torano je mnoho řad, z nichž je nutné vyjmenovat zejména Cameroon 1916, Casa Torano, Exodus 1959, Exodus 1959 Silver, Reserva Selecta, Signature a Tribute. Doutníky Cameroon 1916 oslavující začátek pěstování tabáku rodinou Torano. Naopak Exodus 1959 už podle názvů dává najevo, že oslavuje rok 1959, hromadný odchod rodiny z Kuby a přesun do Dominikánské republiky. Linie Tribute je výběr nejlepšího tabáku za celý rok, který se nechává zrát sedm let.

Informace o značce

 Doutníky Carlos Torano logo Značka Carlos Torano
Producent
Dostupné linie
Původ
Region / město
Související značky
Osobnost Carlos Torano Senior
Charlie Torano
Carlos Llaca-Torano
Felipe „Master“ Sosa
,Bruce „Aussie“ Lewis
Jack „Giant“ Torano

Recenze na doutníky Carlos Torano
Fotogalerie doutníků Carlos Torano

Nejlépe hodnocené doutníky Carlos Torano

  • Carlos Torano Exodus Silver Corona Grande
  • Carlos Torano Exodus 50 Years Box Press Robusto
  • Carlos Torano Fortress Double Toro
  • Carlos Torano Loyal Torpedo
  • Carlos Torano Nicaragua Double Corona
  • Carlos Torano Tribute 2004 Churchill
  • Carlos Torano Virtuoso Baton

Napsat komentář