Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky Cain

Doutníky Cain jsou známy nejen inovativním designem doutníků, s jedním prstýnekm kterým je stažena pata, ale i směsí tabáku, který podléhá unikání tříkrokové fermentaci (trojité kvašení tabáku). Pro tyto účely se používá tabák typu Ligero. Díky tomuto postupu a použitým tabákovým listům vynikají doutníky sílou, které by jinak dosáhli jen těžko. Aroma a chuť doutníků Cain je charakteristická hlavně tóny cedrů a kávy. Doutníky Cain  se na stránkách společnosti honosí heslem: „Doutníky s vysokým výkonem“, po několika vykouřených kusech musím říct, že má něco do sebe, minimálně se společnost snaží jít skutečně tímto směrem.

Doutníky mají chudší historii podobně jako např. novější značky typu Benchmade, proto přiblížím spíše vlasnosti doutníků, než jejich historii. Doutníky Cain jsou k dispozici ve dvou krycích listech Nikaragujské Habano a San Andres Maduro. Doutníky mají návaznost na doutníkovou rodinu Oliva, která se podepisuje pouze pod velice kvalitní doutníky, jak je patrné i z ostatních distribuovaných značek. Doutníky Cain jsou charakteristické mohutným objemem kouře, aniž by měl tento faktor negativní vliv na konstrukci.

Jak už jsem zmínil, doutníky Cain pochází od společnosti Oliva a jsou vyráběny v nikaragujské fabrice Tabacalera Oliva. Tabákové listy jsou doplňovány i tabáky typu Seco a Viso, z důvodu podpoření hoření. Zatímco doutníky Cain s krycím listem Habano jsou příznačné chutí moka a pepře, doutníky s krycím listem maduro vynikají chutí kakaa a sladkých tónů kůže. Doutnky jsou chuťově bohaté a plné. Díky jejich chuťové výraznosti a síle si je nejlépe vychutnáte po sytém jídle.

Informace o značce

 Doutníky Cain logo Značka Cain
Producent
Dostupné linie Daytona
„F“
Maduro 660
Původ Nikaragua
Region / město Esteli
Související značky Oliva
Osobnost

Recenze na doutníky Cain
Fotogalerie doutníků Cain

Nejlépe hodnocené doutníky Cain

  • Cain Daytona 654T Torpedo
  • Cain F Lancero
  • Cain Maduro 660 Double Toro

Napsat komentář