Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky Arturo Fuente

Arturo Fuente je značka doutníků založená mužem stejného jména. Artoro Fuente Senior založil vlastní společnost už v roce 1912 v západní Tampě na Floridě. Arturo si vybral tento způsob podnikání, protože byl kubánský emigrant a i přes nízký věk (24 let). Do USA se dostal už v roce 1902, když jeho rodné město Guines bylo dotčeno španělsko-americkou válkou. Původní továrna společnosti byla třípodlažní dřevěná budova a bylo zde zaměstnáno přes 500 dělníků. V této době se na Floridě nacházelo přes 200 doutníkových fabrik, všichni z výrobců chtěli mít co nejblíže Kubu, aby mohli levně dovážet tabák pro ruční dokončování ve vlastních fabrikách.

Po katastrofálním požáru v roce 1924 zastavila společnost svou produkci na 22 let. Při obnově v roce 1946 fungovala na omezené lokální bázi. S oddalující se finanční depresí a koncem druhé světové války se produkci doutníků začínalo znovu dařit. V tomto roce vypadala produkce značky zcela odlišně, než před požárem. Doutníky vyráběl v domácí dílně Arturo se svou manželkou a několika málo najatými baliči doutníků. Brzy jim začali pomáhat synové Arturo a Carlos. Pro další vývoj značky byl důležitý hlavně Carlos, který se brzy oženil a začal pracovat jako pekař. I přes své zaměstnání neztratil o rodinou značku zájem a s manželkou, která na plný úvazek pracovala v jiné továrně, pomáhali po nocích s výrobou doutníků značky Fuente.

Důležitým mezníkem byl rok 1958 a převedení vlastnictví na Arturova syna Carlose Fuenteho Seniora. Přestože původně měl rodinnou firmu vést starší ze synů Arturo, nabídl ji Arturo senior mladšímu Carlosovi. Ten zde trávil většinu svého času a proto ji mohl odkoupit za symbolický jeden dolar. Majetek společnosti v té době byl rovných 1.161 dolarů a roční produkce doutníků byla pouze několik tisíc doutníků. Pár let poté uvalili Spojené Státy embargo na Kubu a společnosti Fuente začalo období stabilního růstu.

Embargo však znamenalo i mnoho problémů včetně nutnosti výběru nového dodavatele tabáku. Zpočátku společnost Fuente nakupovala tabákové listy ze zemí Portoriko a Kolumbie. Tyto tabáky preferovali především z důvodu chuťové podobnosti klasickým kubánským doutníkům. Postupem času přestala být výroba doutníků v USA efektivní, z důvodů dražší pracovní síly. Zvažované přemístění továren do Mexika nebo Portorika bylo nakonec zamítnuto z důvodu malé kvalifikace místních výrobců doutníků.

V roce 1970 se tak společnost přesunula do nikaragujského města Esteli, avšak ne na dlouho. Během nikaragujské revoluce v roce 1979 byla továrna podruhé vypálena. Tuto situaci vyřešil Carlos Fuente Senior zastavením svého domu a předání veškerého kapitálu svému synovi – Carlosu fuentemu Juniorovi. Společnost se přemístila do Dominikánské republiky a začala znovu. Veškeré volné finanční prostředky v této době investovala společnost do zrání tabáku a právě tento krok se ukázal jako správný. V září 1980 otevřela společnost novou fabriku Tabacalera A.Fuente v dominikánském městě Santiago o celkové výměře 12.000 čtverečních stop.

Hlavním tahounem postupně začaly být doutníky řady Hemingway, které byly pro kuřáky zajímavé hlavně náročnými tvary doutníků a přesto velice dobrou kvalitou zpracování. Důležité je uvést i to, že v této době společnost tabák pro své doutníky pouze nekupovala, ale soustředila se i na pěstování vlastních krycích listů. Další zajímavou řadou jsou velice luxusní doutníky OpusX. Doutníky Arturo Fuente si dobrou pověst dokázali udržet, především díky důkladné kontrole kvality. I díky ní je nyní společnost známá jako producent velice kvalitních prémiových doutníků, které jsou uznávané, přestože nejsou kubánské. Od roku 2010 vyprodukuje společnost ze své fabriky v Dominikánské republice 30mil. doutníků ročně.

Informace o značce

 Doutníky Arturo Fuente logo Značka Arturo Fuente
Producent Tabacalera Fuente
Dostupné linie Anejo
Casa Fuente
Don Carlos
Hemingway
Colaris
Původ Dominikánské doutníky
Region / město Santiago
Související značky Davidoff
Tempus
OpusX
Osobnost Carlos Fuente Junior
Arturo Fuente Senior
Arturo Fuente Junior
Carlos Fuente Junior

Recenze na doutníky Arturo Fuente
Fotogalerie doutníků Arturo Fuente

Nejlépe hodnocené doutníky Arturo Fuente

  • Arturo Fuente Anejo „A“
  • Arturo Fuente Casa Fuente Corona Gorda
  • Arturo Fuente Don Carlos Edición de Aniversario Toro
  • Arturo Fuente Don Carlos Lancero
  • Arturo Fuente Hemingway Signature Sun Grown
  • Arturo Fuente Solaris Belicoso

Napsat komentář