Doutníky


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Doutníky Ambos Mundos

Ambos Mundos neboli v doslovném překladu „Oba světy“, je samostatná značka doutníků, pod kterými jsou podepsáni dva velcí producenti – Tatuaje a Don Pepin Garcia. Tedy značky, za kterými stojí esa tabákového průmyslu Pete Johnson a Jose Garcia. Doutníky jsou příznačné nízkou cenou a vysokou kvalitou, i přesto že je v nich použitý tabák nižší úrovně než pro doutníky Tatuaje. I přes velice dobré konstrukční a chuťové vlastnosti nepůsobí právě z tohoto důvodu tak uhlazeným dojmem jako prémiové doutníky Tatuaje.

Cenovou politiku vysvětlil Pete Johnson, majitel značky Tatuaje, v rozhovoru pro Cigar Aficionado v roce 2008. „Původně jsem neměl v úmyslu, aby doutníky Tatuaje byly tak drahé. Bohužel tomu tak je u doutníků vyráběných v Miami, z důvodu cenové inflace.Ambos Mundos jsou cenově dostupnější právě díky jejich výromě v nikaragujském městě Esteli v továrně Pepina Garcii.“

Doutníky jsou vyráběné buď s krycími listy Nikaragujské Habano nebo Ekvádorská Sumatra. Doutníky Ambos Mundos jsou chuťově velice výrazné a můžete u nich pozorovat tóny kávy, cedru i velkým množstvím koření a pepře. Dostupné jsou dvě velikosti – robusto a toro, obě balené v krabicích po 25 kusech. Prestižní doutníkový magazín Cigar Aficionado oznámkoval doutníky velmi vysokými známkami. Robusto získalo 88bodů a toro dokonce 90. Doutníky Ambos Mundos jsou tak důkazem, že i cenově dostupné doutníky mohou být velice kvalitní. Cenová relace doutníků je v USA okolo 4 dolarů, v ČR se dají sehnat okolo 100 Kč v závislosti na rozměru.

Informace o značce

 Doutníky Ambos Mundos logo Značka Ambos Mundos
Producent Tatuaje
Dostupné linie Habano
Sumatra
Původ Honduraské doutníky
Region / město Miami
Esteli
Související značky Tatuaje
Don Pepin Garcia
Osobnost Pete Johnson
Jose Garcia

Recenze na doutníky Ambos Mundos
Fotogalerie doutníků Ambos Mundos

Nejlépe hodnocené doutníky Ambos Mundos

  • Ambos Mundos Robusto No. 2 Sumatra
  • Ambos Mundos Toro No. 1 Habano

Napsat komentář