Zigarren


English Čeština Français Deutsch Polski Português Slovenčina Español

Cuaba Zigarren

Kubanische Zigarren Cuaba werden als andere kubanische Zigarren-Marken für die Firma Habanos SA produziert., der kubanischen staatlichen Tobacco company. Doutníky Cuaba oficiálně představil prezident Habanosu Francisco Linares dne 19. Listopadu 1996 v londýnském hotelu Claridge. Doutníky Cuaba se od ostatních kubánských doutníků liší především vyráběnými rozměry, tato značka byla představena pouze s jedním tvarem, Perfecto, této zásady se drží i nadále.

Původním záměrem značky bylo oživení tvarů figurado, které byly populární na začátku dvacátého století, doutníků velice náročných na výrobu. Jejich produkce po roce 1950 byla snížena z důvodu klesajícího zájmu. Doutníky navrhl a vyráběl Carlos Izquierdo Gonzálezm, s jejich výrobou mu pomáhalo 14 vysoce zručných torcedores(baličů doutníků), kteří tutu náročnou výrobu dokázali zvládnout.

Původní doutníky Cuaba byly velikostně mírně odlišné a to z důvodu absence doutníkové formy, která se nepoužívala do přesného vtisknutí jejich tvaru. Když už byly formy o rok později vyrobeny, tyto původní netvarované doutníky Cuaba se stali velice ceným kouskem pro sběratele. González tvrdí, že směs použitá v doutnících Cuaba je stylizovaná podle doutníků Montecristo, ale většina doutníkových kritiků tvrdí, že chuťově doutníky spadají spíše k Romeo y Julieta. Tomuto faktu přidává sílu i to, že jsou doutníky Cuaba vyráběny ve fabrice Briones Montoto, kde se vyrábí i Romeo y Julieta.

Im Jahr 1998 se stala Cuaba z jednou ze značek, které vydali vlastní Vitolu (rozměr) v Millennium Reserve humidoru. Nešlo o klasický dřevěný humidor, ale keramický džbánek. Kubánské doutníky Cuaba je také jedna ze značek, které jsou často vybírány pro speciální vydání a humidory.

Informationen über die Marke

Doutníky Cuaba logo Mark Cuaba
Produzent Habanos SA
Verfügbare Textzeile Edicion Limitada
Der Ursprung der Kuba
Region / Stadt
Verwandte tags
Persönlichkeit

Recenze na doutníky Cuaba
Fotogalerie doutníků Cuaba

Die am besten bewerteten Cuaba Zigarren

  • Cuaba Distinguido
  • Cuaba Edición Limitada 2008 Piramides
  • Cuaba Salomones I

Lassen Sie eine Antwort